AFP
F-15'e İnşaat Desteği

F-15'e İnşaat Desteği 2 Kasım 2017

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, Katar'ın elindeki F-15QA uçaklarına yönelik yer hizmetleri inşaatı için 1,1 milyar Dolarlık askeri tedarik talebini onayladığı bildirildi.

Savunma ve Güvenlik İşbirliği Ajansı (Defence Security Cooperation Agency) yaptığı yazılı açıklamada, Katar'ın F-15QA'lar için dizayn ve inşaat hizmetleri, yeni park-yükleme rampaları, sıcak kargo padları, taksi yolları, hangar, uyarı tesisleri, silah depolama alanları, güçlendirilmiş sığınaklar, filo operasyon tesisleri, bakım eğitim, bilişim ve siber güvenlik tesislerinin yanı sıra F-15 uçaklarına ilişkin siber, görev, bilgisayar destek servislerini satın alma talebinde bulunduğu duyuruldu.

Açıklamada, "Katar, Basra Körfezi'ndeki siyasi istikrar için önemli bir güçtür. Ortak savunma menfaatlerimiz, ilişkilerimizi güçlü tutmaktadır ve Katar Hava Kuvvetleri, ülkenin güvenliğinde önemli bir rol oynamaktadır." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca açıklamada, inşaat, siber güvenlik ve kuvvet koruma altyapıları için ana yüklenicinin ilerleyen dönemde ihale ile belirleneceği bilgisi paylaşıldı.

Kısa Link : http://c4news.me/eKE5K
Paylaş:
83. Sayı

İLGİLİ HABERLER