AFP
Enforcer Siparişi

Enforcer Siparişi 3 Ocak 2020

Geçtiğimiz haftalarda araç modernizasyonu ve yeni sistemlerin tedariki için meclisten peş peşe bütçe onayları alan Alman Ordusu, siparişlerine bir yenisini daha ekledi.

Federal Ordu Donatım, Bilgi Teknolojileri ve Hizmetiçi Destek Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre Alman Ordusu, MBDA üretimi Enforcer sistemi tedarik etmek için firma ile anlaşma imzaladı. Leichtes Wirkmittel 1800+ ihtiyacı kapsamında satın alınan sistemler, Alman Silahlı Kuvvetleri'nin kısa menzilde kullanılacak mühimmat boşluğunu kapatacak. 

Modüler yapıda olan Enforcer, 500 ila bin 800 metre menzildeki hedeflere karşı etkili olabiliyor. 7 kilogram ağırlığındaki mühimmat, fırlatıcı ile birlikte 9 kilogram ağırlığında. Düşük yan hasar kabiliyeti sayesinde meskûn mahalde emniyetli kullanım olanağı sağlayan sistem, hafif zırhlı araçların yanı sıra hareketli ve sutre gerisindeki hedeflere karşı kullanım imkânı sunuyor. Sutre gerisinden de kullanılabilen Enforcer, kapalı alanlardan da ateşlenebiliyor. Her türlü ortam koşulunda kullanılabilen sistem, at-unut kabiliyetini de haiz.

Enforcer Siparişi

Kısa Link : http://c4news.me/de3om
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER