AFP
Deniz Piyadelerine İlave Amfibik Zırhlı Araç

Deniz Piyadelerine İlave Amfibik Zırhlı Araç 27 Şubat 2020

Deniz piyade gücünün zırhlı araç kabiliyetinin yenilenmesi ve modernize edilmesi kapsamında yürütülen çalışmalar devam ediyor. BAE Systems, söz konusu süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Amerikan Deniz Piyade Kolordusu envaterindeki AAV7'lerin yenilenmesi için başlatılan ACV Programı'nda yeni bir tedarik haberi duyuruldu. Bu kapsamda Amerikan Deniz Piyade Kolordusu, 26 adet ilave ACV (Amphibious Combat Vehicle / Amfibik Muharebe Aracı) edinecek. LRIP (Low Rate Initial Production / Düşük Yoğunluklu Başlangıç Seviye Üretim) kapsamında tedarik edilecek araç sayısı son siparişle 116 adede yükselirken ABD, söz konusu adımla tam kapasiteli seri üretim safhasına biraz daha yaklaşıldığını belirtti.

ABD envanterindeki AAV7 paletli araçların yerini alması planlanan ACV, 8x8 konfigürasyonda. IVECO firmasının geliştirdiği platform, gücünü altı silindirli 700 BG motordan alıyor. Mayına karşı korumalı gövdesine ek olarak patlamanın şokunu absorbe eden koltuk yapısı sayesinde araçlar, bünyesinde taşıdığı üç mürettebat ve 10 personele üst düzey koruma sağlıyor.

Deniz Piyadelerine İlave Amfibik Zırhlı Araç

Kısa Link : http://c4news.me/KolhF
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER