AFP
DARPA, ABD Ordusu ve Sikorsky, ALIAS'ı test etti

DARPA, ABD Ordusu ve Sikorsky, ALIAS'ı test etti 31 Ekim 2018

Lockheed Martin ve ABD Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA), 29 Ekim'de Lockheed Martin'in ilk kez açıkladığı Sikorsky Otonomi Araştırma Helikopterini (Sikorsky Autonomy Research Aircraft /SARA) ilk kez uçurduğunu açıkladı.

FAA ve DARPA ile birlikte, Sikorsky, helikopter çarpışmalarının bir numaralı nedeni azaltacak otonom ve isteğe bağlı olarak pilotlu bir teknoloji geliştiriyor: Araziye Uyumlu Kontrollü Uçuş (Controlled Flight Into Terrain CFIT)

Lockheed Martin'e göre "Gösteri sırasında, opsiyonel olarak pilotlu bir araca (OPV) dönüştürülen S-76B ticari helikopter ile denetimli özerklik" altında uçuş gerçekleştirdi. Bu sisteme Pilot-Kokpit Otomasyon Sistemi (Aircrew Labor In-Cockpit Automation System /ALIAS) adı verildi.

SARA helikopterleri, otomatik kalkış ve iniş, engellerden kaçınma, otomatik iniş bölgesi seçimi ve düşük seviye kontur uçuşu dahil olmak üzere bir dizi uçuş profili gerçekleştirdi. Bu gösteriden sonra Lockheed Martin, ALIAS sistemini önümüzdeki aylarda UH-60 Black Hawk test platformunda deneyecek.

Haberin Videosu :

Kısa Link : http://c4news.me/GelqA
Paylaş:
83. Sayı

İLGİLİ HABERLER