AFP
COVİD-19, Fransız Uçak Gemisini "Devirdi"

COVİD-19, Fransız Uçak Gemisini "Devirdi" 9 Nisan 2020

Fransız Uçak Gemisi Charles De Gaulle, COVID-19 enfeksiyonları nedeniyle eve dönecek. Fransız Savunma Bakanlığı, gemide en az 40 denizcinin yeni koronavirüs belirtileri gösterdiğini bildirdi.

Fransa’nın tek uçak gemisi, mürettebatın bir bölümünün hastalanmasının ardından Atlantik'teki konuşlandırmadan erken ayrılacak.  Savunma Bakanlığı 8 Nisan'da yaptığı açıklamada, “Bugün itibariyle, ortaya çıkan vakaları araştırmak ve virüsün gemide yayılmasını engellemek için uçak gemisine test araçları olan bir tarama ekibi gönderilecek” dedi.

Fransız hükümet sözcüsü Sibeth Ndiaye, şüpheli hastaların hastalığın yayılmasını engellemek üzere " tecrit altına alındığını" ifade etti.

Charles de Gaulle’nin mürettebatı yaklaşık 2000 denizciden oluşuyor. Irak ve Suriye'deki IŞID ile mücadele için aktif hale gelen Chammal Harekâtına katıldıktan sonra Atlantik'e NATO tatbikatının bir parçası olarak Doğu Akdeniz’de görev yapmışlardı. Gemi en son Kıbrıs'ın Güney Kıbrıs Rum kesiminde demirlemiş olarak görülmüştü.

Charles De Gaulle, COVID-19 virüsünün yaşadığı 2. uçak gemisi vakasıdır. Artan olaylardan sonra ABD'li taşıyıcı Theodore Roosevelt, hastaları tedavi etmek için Guam adasına götürüldü.

COVİD-19, Fransız Uçak Gemisini "Devirdi"

Kısa Link : http://c4news.me/Js7CS
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER