AFP
Corona Donanmaya Sıçradı

Corona Donanmaya Sıçradı 13 Mart 2020

Bütün dünyayı hızla etkisi altına alan COVID-19, etki alanını artırmaya devam ediyor. Özellikle kapalı ve dar alanlarda daha kolay yayılan virüs için gemiler, vakaların salgına dönüşümü için uygun ortamlar sağlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Yunan Donanması'na ait MEKO 200HN sınıfı HS Hydra (F 454) fırkateyni, COVID-19 virüsü nedeniyle karantina altına alınmıştı. Bugün de İtalyan Donanması, San Giorgio sınıfı amfibi taarruz gemisi ITS San Giusto (L 9894) için salgın alarmı verildi. Gemide görevli bir subaydan alınan tükürük sıvısı sıvabına yapılan testin pozitif çıkmasının ardından platform, demirli olduğu Brindisi Deniz Üssü'nde karantina altına alındı. Enfekte personelin, İtalyan deniz piyade birimi olan San Marco Tugayı'na bağlı olduğu ve gemiyle bir tatbikat faaliyetine katıldığı belirtildi. Bahse konu personelle yakın temasta bulunan tüm askerlerin gözetim altına alındığı ve henüz platformda salgın belirtisine rastlanılmadığı belirtildi.

Dünya genelinde görülen salgın nedeniyle savunma sektöründe bir çok etkinliğin yanı sıra askeri tatbikatlar da iptal ediliyor veya erteleniyor.

Corona Donanmaya Sıçradı

Kısa Link : http://c4news.me/RdQjQ
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER