AFP
Boeing, ACRB'yi Uçurdu

Boeing, ACRB'yi Uçurdu 20 Ocak 2020

Harp meydanlarının efsanesi hâline gelmiş CH-47 Chinook helikopterlerinin taşıma kabiliyetlerinin artırılması için başlatılan ACRB (Advanced Chinook Rotor Blade / Gelişmiş Chinook Rotor Pali) Programı'nda Boeing, önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Firmadan yapılan açıklamada, ACRB ile donatılan CH-47 Chinook helikopterinin ilk uçuşunu 16 Ocak'ta gerçekleştirdiği duyruldu. Blok 2 model helikopterle yapılan uçuşta yeni rotor palleri, platforma 771 kilogram ilave kaldırma kuvveti sağladı. Boeing, daha önce yaptığı bildirilerde ACRB'lerin 4 bin feet irtifa ve 35 santigrat derecede CH-47'lere 680 kilogram ilave kaldırma gücü sağlanmasının hedeflendiğini belirtmişti. 

Blok 2 Programı'na paralel başlatılan ACRB sürecinde, CH-47 Chinook'lara yıllar içinde farklı görev bileşenlerinin entegre edilmesiyle kaybedilen faydalı yük kapasitesinin yeniden kazandırılması hedefleniyor. Kompozitten imal edilen yeni nesil paller, asimetrik kanat kesiti ve gelişmiş geometrileri sayesinde öncüllerinden daha verimli.

Boeing, ACRB'yi Uçurdu

Kısa Link : http://c4news.me/ZbE2p
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER