AFP
ABD Hava Kuvvetleri KC-46’da Sorunların Giderilmesini Bekliyor

ABD Hava Kuvvetleri KC-46’da Sorunların Giderilmesini Bekliyor 21 Şubat 2020

ABD Hava Kuvvetleri yetkililerinin açıklamalarına göre, KC-46 tankerinin en kritik teknik sorununun Mart ayının sonuna kadar çözülmesi umuluyor.

Hava Kuvvetleri ve Boeing, önümüzdeki ay uçakların hava yakıt ikmaline ilişkin olarak KC-46’nın Uzaktan Görüş Sistemi (Remote Vision System /RVS) için kesinleşmiş bir tasarımda imza atacak.

RSV, alıcı uçağa yakıtı aktaracak “boom” adı verilen boruyu uçağa yaklaştırmak ve uçaktan ayırmak için bir dizi kamera ve sensörden oluşur.

RVS’yi, Rockwell Collins üretiliyor.Belirli aydınlatma koşullarında, RVS bozuk görüntü verdiği için işlemlerin sağlıklı olarak yürütülmesi tehlikeye giriyor.

Devam eden RVS sorunlarına rağmen, servis ve Boeing, Boeing'in maliyeti üstlenmesi ve daha sonra sorunların çözülmesi şartıyla  teslimatlara devam etmeyi kabul etti.

İlk tanker Ocak 2019'da teslim edildi, ancak aylar sonra Hava Hareketliliği Komutanlığı başkanı Gen. Maryanne Miller, Boeing'in RVS'de ilerleme kaydetmediğini ve KC-46'nın teknik olarak olgunlaşmasının üç ila dört yıl alacağını söyledi.

ABD Hava Kuvvetleri KC-46’da Sorunların Giderilmesini Bekliyor

Kısa Link : http://c4news.me/sTH4O
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER