AFP
'Furious' Projesine Safran Liderlik Edecek

'Furious' Projesine Safran Liderlik Edecek 1 Şubat 2018

Safran Electronics & Defense, Fransız Savunma Tedarik Ajansı DGA'nın (Direction Générale de l'Armement) 'Furious' projesine liderlik edecek. Beş yıllık bir süreyi kapsayan bu proje, Scorpion modernizasyon programının bir parçası olarak insansız kara araçlarının (İKA'ların) Fransız Silahlı Kuvvetleri'ne entegrasyonu için zemin hazırlamak üzere başlatıldı. Safran, sözleşmeyi kapsamında akademik çevrenin yanı sıra küçük ve orta ölçekli işletmelerden destek alacak. 

'Furious' Projesi çerçevesinde çeşitli ortam ve görevler için özel olarak tasarlanmış üç farklı konfigürasyonda İKA geliştirilecek. Üç insansız platformun boyut olarak en büyüğü ise Safran'ın Valeo ve PSA ortaklığında geliştirdiği otonom 'eRider' olacak.

Projenin ilk aşaması 18 aylık bir süreyi öngörüyor. Firma, projenin bu ilk aşamasında, Effidence, Technical Studio, Sominex, Kompai ve 4D Virtualiz ile iş birliği yapacak. Ayrıca, CNRS (ulusal bilimsel araştırma merkezi), Pascal Enstitüsü, IRSTEA, Mines de Paris mühendislik okulu ve LORIA da dahil olmak üzere Fransa'nın robot teknolojisi üzerinde çalışmalar yürüten kurumları ile iş birliğine gidilecek.

Kısa Link : http://c4news.me/FIPIs
Paylaş:
82. Sayı

İLGİLİ HABERLER