AFP
F-16’ya Milli Koruma ASELSAN’dan

F-16’ya Milli Koruma ASELSAN’dan 7 Şubat 2019

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada F-16 savaş uçaklarının korunmasında ASELSAN’ın çalışmasını duyurdu. Uçakları füzelere karşı koruyacak elektronik harp sistemi 21 uçakta kullanılıyor. SSB’nin duyurusu şöyle; “F-16 uçaklarımızın füze tehditlerine karşı korunması amacıyla ASELSAN tarafından geliştirilen SPEWS-II Elektronik Harp (EH) Kendini Koruma Sistemine yönelik testler başarıyla tamamlandı ve sistemler F-16’larımız üzerinde kullanılmaya başlandı. Sistem şu ana kadar 21 uçağa takıldı.”

EW kendini koruma paketi (SPEWS-II), F-16 Block 50-C uçakları için özel olarak tasarlanmış, dahili olarak monte edilmiş, kendini koruma sistemidir.

Sistem, füze tehditlerine karşı entegre durumdaki bir Radar Uyarı Alıcısı (RWR) ve Elektronik Karşı Önlemler (ECM) Paketinden oluşmakta ve pilotlara durumsal farkındalık ve aldatıcı RF sağlamaktadır. AN / ALQ-178 (V) 5+ gelişmiş ve koordine edilmiş ECM tepkisi için chaf  / flare sistemlerinin akıllı kontrolünü sağlar.

F-16’ya Milli Koruma ASELSAN’dan

Kısa Link : http://c4news.me/ogaaP
Paylaş:
76. Sayı