AFP

Caydırıcı sistem İtalya’dan geldi 2 Aralık 2015

Toplumsal olayların kansız şekilde bastırılmasında kullanılan MAMS CS-424 (Multirole Acoustic Motorised System / Çok Rollü Akustik Motorize Sistem) cihazı Ankara’da tanıtıldı. İtalyan Sitep Italia firmasının ürettiği Türkiye’de Berkin Mühendislik’in temsil ettiği ürün yüksek ses dalgalarını uzak mesafelere taşırken caydırılmak istenen kişiye ışıkla da uyarı gönderiliyor.

Ankara’da Mamak bölgesinde açık havada düzenlenen tanıtım toplantısına Sitep Italia’nın Türkiye sorumlusu Giovanni Morelli ve Berkin Mühendislik Genel Müdürü Yücel Atalay katıldı. Cihaz başında yapılan tanıtımın ardından anlatılan özelliklerin çalıştığı yaklaşık olarak bin, 2 bin ve 3 bin mesafeden yapılan denemelerde gösterildi.

Ses dalgalarını özel bir yöntemle yaklaşık 3 km mesafeye net bir şekilde taşıyan MAMS CS-424 cihazı hem arama ve kurtarma operasyonlarında hem de asimetrik harp, yasadışı göç önleme, tesis/karakol güvenliği, isyan bastırma ve sınır güvenliğinde kullanıma yer veren bir ürün olarak ortaya çıkıyor. Bir kara aracı üzerinde taşınan cihaz göz alan ışık, insanı rahatsız eden lazer ve kulakları rahatsız eden ses üretebiliyor.

Haberin Videosu :

Kısa Link : http://c4news.me/CrGpC
Paylaş:
75. Sayı